Rybie oko

E-mail
fish eye Fish-eye je nepríjemný – škaredý zjav, ktorý je množné vidieť vo vnútri tabule diamantu. Vyzerá slabo prasknutý a kalný, ako oko mŕtvej ryby – odtiaľ to pomenovanie. Fish-eye efekt je odrazom pásu (na protiľahlej strane). Ak pás nie je vybrúsený - vyleštený a je hrubý, potom tento efekt vyzerá ako veľká kruhová inklúzia a môže to vyzerať až tak zle ako I3 (P3).

Fish eye effect - efekt mŕtvej ryby je oveľa zjavnejší, ak je pavilón plytký a má malú hĺbku stupňa - pod 39.5°, ak je tabuľa veľká; pás široký a nevybrúsený. Kombinácia všetkých týchto faktorov samotný fish eye efekt len zhoršuje.

Holloway Cut Adviser berie tento spomínaný fish-eye effect do úvahy. Fish-eye efekt sa vyskytuje medzi nasledovnými hĺbkami pavilónov a veľkosťami tabulí:

41 stupňový pavilón a 72.2% tabuľa >>>>> 39 stupňový pavilón a 58.4% tabuľa

proporcie Diamanty s týmito proporciami preukazujú fish-eyes efekt, ktorý je možné vidieť aj bez akéhokoľvek nakláňania. Ak sa tabuľa zväčší o 1% , aj fish-eye efekt bude o 1% väčší.

Pri hodnotení diamantov znižujeme kvalitu ak sa vyskytuje fish-eye efekt, v podstate ako pri inklúziách, pretože tak ako inklúzia to aj vyzerá.

HCA poradí "nekupujte tento diamant za žiadných okolností ak je tam prítomný fish-eye efekt"

Malé množstvo vychýlenia, aby sme videli fish-eye je prípustné, pretože tieto diamanty majú veľmi dobré rozšírenie – rozvinutie a vyzerajú veľmi veľké. Ak je fish-eye možné vidieť iba pri nachýlení o 5 stupňov alebo viac, potom považujeme diamant za ideálny.
fish eye fish eye


 

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 546199

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 9 návštevníkov