Home Diamant Symetria (Symmetry) Firesope a Ideal-Scope

Firesope a Ideal-Scope

E-mail
Ideal-scope je prístroj založený na princípoch objavených v roku 1970 pánom Okudom. Ide o 10x zväčšujúce šošovky spolu s horúcim červeným svetlom. Ružový tubus lupy má v centre otvor k nazeraniu na diamant, ktorý umožňuje vidieť, aké množstvo červeného/ružového svetla vracia a to je odrazené späť od diamantu.

Prístroj jednoducho určuje mieru žiary. Biele plochy na diamante predstavujú svetlo prenesené od zadnej časti diamantu, odborne je to rozptyl, alebo únik. Čiernota – tma šošovky, predstavuje vyblokované svetlo. Najžiarivejšie diamanty vyzerajú ostro ružové/červené s čiernou hviezdou a minimom bielych, alebo bledých plôch. Veľa ideálnych výbrusov má malé do 'V' tvarované biele rozptylové črty na ihlanci.

Tento prístroj poukazuje taktiež na ich symetriu. Diamanty s dokonalou symetriou a dobrými proporciami vykazujú čiernu osem-cípu hviezdu. Srdcia a šípy (H&A prehliadače ) sú vedľajším produktom objavov taktiež pána Okudu.

V decembri roku 2001 AGS oznámilo, že plánuje pracovať s prístrojom zvaným Firescope™, ktorého majiteľom je pán Richard von Sternberg, za účelom objavenia nového klasifikačného systému diamantov. "Pevne veríme, že nový prístroj na meranie a klasifikáciu pre tzv. „fancy“ tvary diamantov je už na dosah," povedal Robert W. Bridel, výkonny riaditeľ spoločnosti AGS.


srdcova schema V 80 – tych rokoch boli v Japonsku Firescopom™ spozorované srdcové zobrazenia pri pohľade zozadu na diamant. Špeciálne srdcové a šípové prehliadače boli navrhnuté a diamanty s H&A zobrazeniami sa tak stali veľmi populárnymi. V polovici 90 – tych rokov sa dostal tento trend aj do USA.

Pri pohľade zhora, diamant so šípovými zobrazeniami, pri otočení kameňa a pohľade zdola na ihlanec by ste mali vidieť 8 sŕdc s malými 'V' tvarmi. Pravý H&A musí mať na pohľad všetky zobrazenia viditeľné pri jednom záblesku, čo hovorí o tom, že diamant má opticky perfektnú symetriu. Pri kúpe H&A online formou (cez internet), je dobrou myšlienkou pozrieť si pred samotnou kúpou aktuálnu fotografia kameňa, pretože neexistujú špeciálne triediace štandardy pre H&A.

sipova schemaH&A prehliadače neukazujú rozptyl svetla a Ideal-Scope neukazuje srdcové obrazce. Prístroj je jednoduchým, ale zato vysoko efektívnym nástrojom pri určovaní symetrie. Veľa prekrásnych diamantov však má veľmi biednu symetriu. Neexistuje totiž žiadne prepojenie medzi symetriou a ideálnymi proporciami.

Niektoré značky H&A sa stali v Amerike veľmi populárnymi, väčšinou sú prirodzene lepšie urobené a nádherné obrazce sú tým, čo nazývame, že „sen obchodníkov “ sa splnil. Srdcia na ohni podporujú H&A veľmi efektívne. Existuje taktiež mnoho online – značiek, jedna z nich nesie názov Brain Gavin's, ktorý je taktiež autorom tohto článku.
H&A ukazujú, že diamant má lepší výbrus, ale nie všetky H&A majú optimálny odraz svetla. Je možné použiť HCA – prístroj, alebo Ideal-Scope na potvrdenie, že H&A diamanty nebudú mať rozptyl iba vo vnútri tabule.

Peter Yantzer, riaditeľ laboratórií spoločnosti AGS, tvrdí, že AGS nebude klasifikovať kvalitu H&A obrazcov, pretože tvrdenie, že H&A diamanty sú oveľa krajšie ako iné, nie je uspokojivé. GIA urobila viac ako 70,000 prieskumných pozorovaní a vyjadrení vrátane toho, že diamanty s 'optickou symetriou' neboli nevyhnutne preferované účastníkmi v ich testovaní.


 

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 546192

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 14 návštevníkov