Home Diamant Certifikáty

Správy triedenia - hodnotenie diamantov

E-mail
Správy triedenia - hodnotenie diamantov Je veľmi dobrou myšlienkou kúpiť diamanty, ktoré majú nezávislú správu triedenia - hodnotenia (certifikát), ako tie, ktoré neboli ohodnotené nezávislým odborníkom.

Správy triedenia – hodnotenia nám neudávajú hodnotu vo finančnom vyjadrení, ale poskytujú nezávislý názor expertov na kvalitu o brúsených kameňoch. Najväčšie renomé v oblasti hodnotenia diamantov majú inštitúcie - laboratóriá, ktoré poskytujú svoje služby v celosvetovom merítku, pričom sa nezaoberajú predajom diamantov.

Existujú malé nepatrné rozdiely v triedení, hodnotení a cenách tých istých diamantov hodnotených a oceňovaných rozdielnymi laboratóriami. Za povšimnutie stojí taktiež Diamond Grading Labs and Pricing and GRADING LABORATORY SURVEY

Správy triedenia - hodnotenie diamantov Väčšina GIA diamantov je uvedená na zozname na internete. IGI a EGL certifikované diamanty sú spoločne na skladoch a v predajniach, tieto laboratóriá spájajú oceňovacie a hodnotiace služby dokopy. Posudzovania – oceňovania sa môžu stať zastaralými, ale kým samotný diamant nie je poškodený, certifikát by mal byť platný navždy. Skladujte ho na bezpečnom mieste.

Zoznam svetových certifikačných spoločnosti a % podiel certifikovaných diamantov z certifikovaných diamantov :

GIA USA www.gia.edu
72.9%
EGL USA www.egl.co.za 22.8%
AGS USA www.agslab.com 2.5%
IGI USA www.igiworldwide.com 1.4%
HRD Belgicko www.hrd.be
0.4%

grading report
Ak máte v úmysle kúpiť diamant na internete, vyžiadajte si certifikát k uvedenému kameňu vystavený nezávislou certifikačnou spoločnosťou (laboratóriom), aby ste sa uistili, že diamant, ktorý kupujete je pravý a jeho cena je adekvátna kvalite diamantu.

Zároveň sa orientujte na diamanty, ktoré majú laserom vypálené číslo certifikátu na rundistane (v pase), aby ste predišli možným nedorozumeniam. Kamene pri predaji môžu byť zamenené zámerne alebo náhodne. Samozrejme, ak nakupujete diamanty u renomovaných spoločností, ktoré sú klientmi napr. Antwerpskej diamantovej banky, tak samotný fakt, že to čo kupujete súhlasí s certifikátom je garantované statusom obchodníka, ktorý svoju budúcnosť neohrozí takýmito "manipuláciami".

Nezabúdajte, že obchod s diamantmi je obchod aj s dôverou medzi kupujúcim a predávajúcim. Seriózny obchodníci s diamantmi nikdy neobetujú svoje dobré meno a rokmi nadobudnutú dôveru kvôli príležitostnému zárobku.
 

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 546186

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 8 návštevníkov