Home O mne

O mne - môj príbeh

E-mail

Pri množstve rozhovorov o konkrétnej výrobe šperku alebo kúpe diamantu, ktoré s mojimi zákazníkmi vždy s radosťou absolvujem osobne, kdekoľvek na Slovensku, často padne otázka, prečo predávam diamanty, čo ma k tomu obchodu priviedlo. Čo je také zaujímavé na diamantoch ?

Každý z nás prežil v živote rôzne situácie, ktoré v nás zanechali nezmazateľné stopy emócii. Či je to babička s dedkom, mladí ľudia, alebo deti, ktokoľvek z Vás kto v tejto chvíli čítate tento príbeh. Tak je to aj správne. Tie emócie s prirodzenou dávkou rácia nám pomáhajú rozlíšiť dobre od zlého, správne od nesprávneho. Asi mi dáte za pravdu, že povrchne sa žiť nedá. Nedá sa žiť bez citov, bez pravidiel, bez rešpektu, bez dôvery, bez priateľov, bez vzťahu k minulosti. Nedá sa žiť v stave rezignácie. Nepoznám nikoho, kto by dokázal žiť živelne, len na úrovni živočíšnych pudov, bez cieľov, bez snov, bez túžob. Možno je aj niekto taký, mne sa s ním zatiaľ nepodarilo stretnúť.

Ľudská reč, nech je akokoľvek dobrým dorozumievacím prostriedkom medzi ľuďmi, nedokáže nahradiť vyjadrovaciu schopnosť symbolov. Symboly, ktoré sú všade na svete rovnako vnímané. Každý symbol niečo znamená, vyjadruje, stelesňuje. Diamant bez pochýb patrí k symbolom, spájaným s prejavmi lásky, dôvery, pevného vzťahu, bohatstva, prejavu mimoriadnej celoživotnej náklonnosti. Je prejavom úcty a rešpektovania.

 

Môj prvý kontakt s diamantovým šperkom som zažil ešte v detstve. Bol to prsteň s diamantom po mojej prababke. Príbeh o jeho osude a putovaní som veľmi rád počúval. Je plný radosti, figliarstva veselých aj smutných príbehov mojich predkov. Ten okrúhly diamant v prsteni nemá taký kvalitný brus ako dnešné diamanty, dokonca je aj na jednej fazete naštiepený. Jeho cena z pohľadu obchodníka nie je vysoká, pre mňa má ale najvyššiu hodnotu zo všetkých diamantov, ktoré som mal dodnes v rukách.

Je vzrušujúce vidieť, ako sa menia ľudia, spoločnosť, technológie, prostredie v ktorom žijeme, a pritom ten diamant po prababke je stále rovnaký. Krásny. Tak ako ho vidím ja, tak ho videli aj všetky predchádzajúce generácie našej rodiny, bez zmien, vždy brilantne žiariaci. V každej dobe bol hodnotný, prinášal radosť, potešenie, aj ochranu v nepriaznivých časoch. Verím, že v sebe uchováva množstvo pozitívnej energie, že svojim množstvom pozitívnej energie do neho prispejem aj ja, nech je uchovaná pre ďalšie generácie.

Neviem ako bude vyzerať svet o sto alebo tisíc rokov. Ako budú vyzerať ľudské obydlia, autá, šaty, mestá, čo všetko sa stane nepotrebným a čo nové stvorí snaha po uspokojení každodenných ľudských potrieb. To ale nie je dôležité. Každá spoločnosť, civilizácia v rámci svojej doby použije optimálne prostriedky pre uspokojenie svojich potrieb.


Hodnoty, ktoré ľudská civilizácia vyznáva, ktoré sú prejavom prirodzenosti ľudskej duše , tu budú prítomné až do posledných dní. A tie hodnoty, stelesnené v prsteni po mojej prababke, považujem v mojom živote za dôležité.

podpis

 

Šperky s diamantmi

Zásnubné prstene s diamantom
Náušnice s diamantmi
Prívesky s diamantmi

online shop

overiť cenu diamantu alebo diamantového šperku

Zdieľajte s nami

Napísali o nás

život korzár webnoviny instore webnoviny

schwartz-puncovy-urad.jpg

Rýchly Kontakt

Ing. Anton SCHWARTZ - STAFIN s.r.o.
Bratislava, Žilina, Košice
Slovenská republika
tel. +421 907 996 790
e-mail : schwartz@schwartz.sk

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 481745

Kto je online

Aktuálne máme na stránkach 7 návštevníkov